Du kan kjøpe en 28oz boks med pannekake mel for $ 1,12 eller en 2lb. sekk av pannekake mel for $ 1,32. Til nærmeste prosent, Hva er forskjellen i pris per pund av de to typer pannekake mel?

Du kan kjøpe en 28oz boks med pannekake mel for $ 1,12 eller en 2lb. sekk av pannekake mel for $ 1,32. Til nærmeste prosent, Hva er forskjellen i pris per pund av de to typer pannekake mel?
Anonim

Svar:

2 cent

Forklaring:

For å finne forskjellen må vi først finne kostnaden per pund av hver type mel.

Den første er $ 1,12 for 28 gram, eller 1 pund og 12 gram (16 gram er 1 pund).

Sett opp en andel for å finne prisen per pund (x):

# 1.12 / 28 = x / 16 rarr # Pris / ounces

# 28x = 17,92 #

# x = 0,64 rarr # Det første alternativet koster 64 cent per pund.

Den andre er $ 1,32 for 2 pounds. Del 1,32 av 2 for å få det prisen for ett pund er lik.

# 1.32 / 2 = 0.66 rarr # Det andre alternativet koster 66 cent per pund.

# 0.66-0.64 = 0.02 rarr # Forskjellen er 2 cent